עשרת הדברות לניהול עסק

רבות דובר על אימון ניהולי, מהו אימון ניהולי? מה מטרתו? מה הרווחים באימון ניהוליככלל אם אתה מנהל עסק קטן, מנהל צוות עובדים, מנהל מחלקה, או מנכ"ל בארגון גדול  אתה נדרש בכל יום לקבל החלטות. החלטות ניהוליות טובות הן החלטות שמקדמות את העסק/היחידה/הארגון להשגת היעדים שלו ולתוצאות עסקיות טובות יותר.

קבלת ההחלטות משפיעה בקשר ישיר על השגת היעדים הארגוניים ובמידה ונדרש גם על הנעת העובדים, עליהם אתה אמון, להשגת יעדים אלו ולביצוע תפקידם.

בתהליך קבלת ההחלטות המנהל לבד במערכה. מנהל טוב ישתף את עובדיו בקבלת ההחלטות, יתייעץ איתם וידרוש מהם להיות שותפים בחשיבה ועדיין ככלל הוא מקבל ההחלטה וכך צריך להיות.

המקום הזה של העצמאות בקבלת ההחלטות הוא גם המקום הקשה, אנו עדים לכך שמנהלים מקבלים החלטות מסוימות למרות שכבר חוו תוצאות לא רצויות מהחלטות דומות בעבר

למה זה קורה?

אנו יצורים של הרגלים ומונעים מהרגלים אותם אנו מאמצים. כמנהל אני מורגל בניהול מסוים והרבה מאוד פעמים איני רואה את ההשפעה הניהולית שלי על העסק ועל התוצאות שלו.

אימון ניהולי מטרתו לאמן אותך כמנהל, בראש ובראשונה, להתבונן על הסגנון הניהולי שלך, על ההשפעות של הסגנון הזה על העסק שלך, על האנשים ועל התוצאות.

לפתח את השריר הניהולי שלך, הן בקבלת ההחלטות, הן בהנעת העובדים והן בפיתוח העסק.

כל זאת בהלימה ברורה ליעדים ולמטרות העסק או הארגון, משמע, להיות המצפן שלך בקבלת ההחלטות היומיומיות כך שישרתו את המטרות היעדים והחזון של היחידה אותה אתה מנהל.

כמנהלים אנו טרודים בעבודת היומיום והרבה פעמים נופלים למלכודת הניהול "התגובתי", אותו ניהול המגיב על האירועים, מנוהל על ידם ופחות ניהול פרואקטיבי, היוצר הזדמנויות, מקדם ומוביל ליצירת האירועים והתוצאות.

מאמן ניהולי בעסק יעזור לך למפות את המצב הקיים, להבין במפת המציאות איך אתה פועל, איך אתה מקבל החלטות, להגדיר בכל נקודת זמן את המטרות והיעדים של העסק ואת הפעולות הנדרשות לקידום ולהשגת המטרות הללו. המאמן יכניס אותך לכושר ניהולי משמע, ניהול זמן, ניהול יעדים, ניהול ביצועים , ניהול עובדים, בניית תוכניות עבודה, פיתוח עסקי. על כל השרירים הללו תעבדו יחד עד שיתפתחו ויהפכו להיות באוטומט הניהולי שלך. מאמן ניהולי יהווה חיבור תמידי בין המטרות לתוכניות הביצועים הנדרשות, יגדיל את תחום העיוורון שלך כמנהל יפתח איתך מודעות עמוקה לחוזקות ולחולשות שלך כמנהל ויעצים אותך אישית ומקצועית.

אז כמה טיפים עיקריים לניהול נכון:

  1. כתוב חזון בבירור בשפה חיובית ובזמן הווה איפה העסק שלך ואתה כמנהל תהיה בסוף שנת 2013 איך זה יראה ומה זה יהפוך אתך להיות לדוג': אני מנהל עסק שמציע שירותים למגוון שווקים, העסק מניב הכנסה חודשית של X , עובדיי מרוצים, מגיעים לעבודה באופן סדיר ללא היעדרויות מניבים תפוקה מכסימלית, הלקוחות שלי מרוצים וכו' אני מנהל מוביל, מנהיג, מקבל החלטות מתוך שיקול דעת ושיתוף ובהלימה ליעדי החברה, מנהל את זמני באופן יעיל ואופטימאלי … וכו'
  2. בצע מיפוי של העסק – רצוי להשתמש במודל  SWOT מיפוי ע"פ חלוקה לחוזקות חולשות איומים והזדמנויות
  3. הגדרת יעדים ברורים – כתוב לעצמך מצב רצוי ומצב מצוי – כתוב טבלה מחד מה אתה רוצה להשיג בעסק,מהם היעדים שלך בניהול העסק לשנת 2013 ומאידך מה קיים בעסק כיום  לדוג' – הרחבת שוק הלקוחות – מול פניה לשוק מצומצם כיום
  4. בנה תוכנית עבודה בכל תחום מהתחומים המופיעים בטבלה מרצוי למצוי – הגדר מהם הפערים – מה נדרש לעסק או לי כמנהל על מנת הגיע לתוצאה הרצויה. (משאבים, ידע, פעולה, מודעות, לוחות זמנים)
  5. הגדר מיהם האנשים או המקורות שעליך לגייס לטובת השגת היעדים
  6. בנה טבלת סיכום יום בה אתה מוקיר את עצמך בכל יום על למידה חדשה או  ביצוע חדש מתוך תוכנית העבודה (טבלת קצב והתקדמות) ובעמודה הנגדית משימות/פעולות חדשות הנדרשות ממך להמשך ביצוע תוכנית העבודה
  7. בצע משוב יומי על האופן בו אתה מנהל את תוכנית העבודה והעסק
  8. היה עקבי בפעולותיך היומיות ובמשוב היומיומי שלך
  9. היה נחוש להצליח ולהשיג את המטרות האישיות והעסקיות תוך עבודה קשה מחויבות ואחריות אישית . בעת משבר – שאל שאלות מקדמות – מה יעזור לי עכשיו ? מה נדרש ממני ללמוד מהסיטואציה ? מה אני צריך עכשיו לעשות/לשנות/כדי להשיג את התוצאה הרצויה?
  10. בכל בוקר עבור על החזון שלך ותמלא עצמך בתשוקה

אימון ניהולי הוא כלי מצוין למנהלים אשר רוצים ללמוד, להתפתח, להתקדם ולהוביל את עצמם ואת העסק שלהם לשיפור מתמיד

 

חניתה אוחנה, מנכ"ל מאיה